Čajka Praha | Křišťálové lustry 

Výroba křišťálových lustrů

Výroba křišťálových lustrů má v Čechách dlouholetou tradici. V roce 1724 získal brusič skla Josef Palme povolení na stavbu lustrů, a tak v malé vesničce Prácheň vznikla dílna, kde se vyráběly lustry. Původní český křišťál byl bezolovnatý s čistým nezkresleným lomem světla. Když se zjistilo, že přídavek oxidu olovnatého zlepšuje optické vlastnosti, vznikl olovnatý křišťál. Přítomnost olova změkčuje sklo, a tím umožňuje snadnější rytí a broušení. Olovo způsobuje lom světla, a tím se tříští paprsky pronikající sklem do duhových barev. Olovnatý křišťál obsahuje více než 24% oxidu olova.

Firma Čajka-Praha navázala před několika lety velice úzkou spolupráci s jedním z největších a nejvýznamějších českých výrobců křišťálových svítidel. Tím byla dána možnost značně rozšířit sortiment nabízených svítidel a náhradních dílů. Nyní může zákazník na svém svítidle změnit jednotlivé díly, příp. si navrhnout sám složení svítidla dle svých představ. Je možné každé svítidlo vyrobit v provedení nikl, změnit osazení ověsy, rameny a dalšími díly. Je také mnohem jednodušší dodat náhradní díly dle přání zákazníka. Žádný problém není předem neřešitelný.

tvorba webu: Ananas.cz © 2008 Čajka Praha | mapa webu | tisk stránky | ↑ nahoru
Kontakt: Čajka - Praha, Železná 24, Praha 1, 110 00, tel.: +420 221 610 181-5, e-mail: cajka-praha@volny.cz, web: www.cajka-praha.cz